Boże Narodzenie tuż… tuż. Przedświąteczny okres wypełniony jest licznymi obowiązkami: sprzątanie, mycie, szorowanie, robienie zakupów, dekorowanie… . W szkołach też się nie próżnuje. W tym czasie przygotowuje się jasełka….

W naszej placówce również mogliśmy obejrzeć takie widowisko. Na scenę wkroczyły diabły i anioły, ukazując widzom odwieczną walkę dobra ze złem. Później wraz z pastuszkami przenieśliśmy się w towarzystwie aniołków do maleńkiej szopki betlejemskiej. A tam Maryja, Józef i Maleńka Dziecina oczekiwali na przyjście licznych gości: posłańców z nieba, pasterzy, dzieci….Wszyscy chcieli zobaczyć Zbawiciela i złożyć mu dary.

Pośród bożonarodzeniowej scenerii nie mogło zabraknąć przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów i szkolnego chóru.

Do zobaczenia za rok !

Foto: Tomasz Kurzydlak