W piątek, 13 marca w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I na czytelników. Pierwszaki poznały już wszystkie litery, samodzielnie czytają, dlatego wszyscy zostali zaproszeni do biblioteki, aby poznać zasady korzystania z niej. W progach biblioteki powitały ich książki i mól książkowy z koła bibliotecznego. Zadali dzieciom kilka pytań, by mieć pewność, że potrafią zachować się w bibliotece i czytelni oraz korzystać z księgozbioru. Książki przekazały dzieciom kilka rad, po czym odbyło się ślubowanie i pasowanie. Każde dziecko otrzymało kartę biblioteczną, zakładkę i album czytelnika. Mam nadzieję, że od tej pory wszystkie pierwszaki będą chętnie i często odwiedzać szkolną bibliotekę.

{gallery}rs_14_15/pasowanie_czytelnik{/gallery}