Od 1999 roku – dzięki inicjatywie UNESCO – 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to okazja do uświadomienia sobie, jak ważne jest dziedzictwo kulturowe każdego narodu i jak ważną rolę odgrywa w nim język. Bogactwo języka, jego barwność i ciekawa historia mogą być powodem do dumy także dla Polaków. Uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie brali dziś udział w rozmowach o języku, rozwiązywali podchwytliwe ćwiczenia językowe, oglądali prezentacje poświęcone dziejom polszczyzny. Ósmoklasiści natomiast zostali zaangażowani w konkursowe zmagania – poprawiali błędy, objaśniali frazeologizmy, uzupełniali teksty z lukami, czytali łamańce językowe… W wyścigu po zwycięstwo nie brakowało emocji. Dla wszystkich uczestników konkursu pt. „Językowy zawrót głowy” przygotowano drobne upominki, a dla najlepszych zespołów – także dyplomy. Jesteśmy pewni, że dzisiejsze święto zaowocuje większą troską o język polski.

{gallery}rs_22_23/jezyk_ojczysty{/gallery}