W sobotę, 11 kwietnia W Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się VI Finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczne Origami „Żuraw”. Nasza szkoła była reprezentowana przez pięć uczennic z klasy VIb: Marcelina Bolonek, Justyna Maciejewska, Paulina Piorun, Natalia Rosiak i Natalia Rybak. Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach, w tym kategorii szkoły podstawowe. Aby dotrzeć do finału, należało przesłać prace eliminacyjne. Dziewczyny przygotowały po dwie prace, jedną wykonaną w technice płaskiej oraz bryłę. Za swoje prace, każda z nich otrzymała po 10 punktów, czyli maksymalną liczbę. Sobotni finał obejmował: składanie modeli ze schematów, składanie z przykładowych modułów, rysowanie schematów oraz rozwiązywanie zadań matematycznych. W tym roku zadania były trudne, a w finale uczestniczyli bardzo dobrze przygotowani uczestnicy. W wyniku końcowej klasyfikacji: Paulina zajęła 3. miejsce, Marcelina – 5. miejsce, a Justyna – 8. miejsce na 28 uczestników finału. Serdecznie gratulujemy!