W dniu 9 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Gramatyki Angielskiej „English Grammar Practice”. O godzinie 10.00 Pani Dyrektor powitała przybyłych uczniów wraz z opiekunami. Konkurs miał na celu integrację uczniów z terenu gminy Zelów,  rozbudzanie u uczniów zainteresowań językiem angielskim, rozwijanie umiejętności poprawnego stosowania zasad gramatycznych oraz budzenie wrażliwości na poprawną pisownię.
Uczestnikami konkursu było 12 uczniów klas IV-VI z czterech szkół gminy Zelów (SP nr 4 w Zelowie, SP w Bujnach Szlacheckich, SP w Kociszewie i SP nr 2 w Zelowie). Zadaniem uczestników było prawidłowe rozwiązanie testu gramatycznego składającego się z 10 zadań konkursowych, za które można było uzyskać łącznie 115 punktów. Naszą szkolę dzielnie reprezentowali: Magdalena Ożarek z klasy V, Tymoteusz Cichoński z klasy VIa i Bartłomiej Płóciennik – uczeń klasy VIb.
    Na I miejscu uplasował się uczeń naszej szkoły –  Bartłomiej Płóciennik, który zgromadził 103 punkty.  Dwa równorzędne II miejsca zajęli: uczennica naszej szkoły – Magdalena Ożarek z klasy V i uczeń SP nr 4 w Zelowie  – Jakub Pajewski. Na III medalowym miejscu znalazła się uczennica SP nr 4 w Zelowie – Monika Gąsiorowska.
    Nagrodami dla najlepszych były książki i słowniki. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, w trakcie sprawdzania prac konkursowych uczniowie udali się na mały poczęstunek. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i pożegnaliśmy się do przyszłego roku.
                                                                                                                                     Monika Łuczyńska

{gallery}rs_14_15/konkurs_angielski{/gallery}