30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa piąta przygotowała krótki spektakl. Widzowie mogli przenieść się w czasy, kiedy powstała pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja państwa.
Patriotyczna lekcja historii przeniosła nas do momentu, gdy król Stanisław August Poniatowski przysięgał przed posłami wierność konstytucji. Uczniowie przypomnieli również, jakie hasła są dla Polaków najważniejsze, co daje nam konstytucja i dlaczego jest potrzebna.
Obchody święta były również okazją do wręczenie nagród dla najlepszych uczniów w różnych dziedzinach. Niektórzy z nich zwyciężyli w kilku konkursach przedmiotowych. Na wyróżnienie i podziw zasłużyli w związku z tym: Paulina Piorun (VI b), Bartłomiej Płóciennik (VI b), Adam Badziak (VI b), Aniela Stolarek (VI b), Zofia Berbelska (VI a), Tymoteusz Cichoński (VI a), Magdalena Ożarek (V a),  i Julia Dobroszek (V a).

{gallery}rs_14_15/3maj{/gallery}