W dniu 11.09 odbyło się uroczyste czytanie fragmentów powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, wzbogacone obrazami z polskiego filmu fabularnego, mającego swoją premierę

w 1987 roku. W kolejnej, już dwunastej odsłonie Narodowego Czytania wzięli udział uczniowie klas 3-8 naszej szkoły. Akcja pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, przybliżyła dzieciom trudne karty historii naszej Ojczyzny, w szczególności dotyczące polskiego zrywu narodowego, jakim było Powstanie Styczniowe. Wspaniały pisarz Zbigniew Herbert mawiał, że społeczeństwo które zatraca pamięć, traci sumienie. Pamiętajmy więc o bohaterach oraz twórczości wybitnych polskich pisarzy, wśród których Eliza Orzeszkowa i jej majstersztyk literacki zajmują zaszczytne miejsce.

{gallery}rs_23_24/orzeszkowa{/gallery}