Dzień czekolady to jedno ze słodszych dni w roku! Celebrowanie dnia czekolady będzie świetną okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. W takim dniu, Przedszkolaki i ” Świetliki” będą uczyć się o historii czekolady i pochodzeniu ziaren kakaowych. Będą również uczestniczyć w różnych aktywnościach związanych z czekoladą.

Należy pamiętać, że czekolada, pomimo swojego wspaniałego smaku, powinna być spożywana z umiarem, ponieważ jest bogata w cukier i tłuszcze. Dlatego też na Dzień Czekolady w przedszkolu, warto przypomnieć dzieciom o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jedzenie w umiarkowanych ilościach.

Drodzy Rodzice, prosimy, aby w tym dniu dzieci miały na sobie białe lub brązowe koszulki w kolorze ulubionej czekolady! Więcej informacji u wychowawcy świetlicy i oddziału przedszkolnego.

Zapraszamy serdecznie!