W sobotę, 30 maja w Szkole Podstawowej nr 169 w Łodzi odbył się coroczny piknik kół juniorów zrzeszonych w Łódzkim Oddziale Polskiego Centrum Origami. Naszą szkołę reprezentowała 26-cio osobowa grupa miłośników składania papieru z koła origami „Papierowy Świat”. Po przyjeździe na miejsce, powitał nas Smok Wawelski we własnej osobie, zapraszając do wspólnej zabawy. I tak przez cztery godziny wędrując po różnych zakamarkach szkoły odwiedziliśmy krainy, które przemierzał Smok Wawelski udając się do Krainy Deszczowców w poszukiwaniu Profesora Baltazara Gąbki. Nie zabrakło również przystanku w Cynamonii, gdzie posililiśmy się smacznym naleśnikiem. Wszystkie składanki, wykonane przez uczestników ledwo mieściły się w przygotowanej papierowej torebce. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu, umawiając się na kolejne spotkanie już po wakacjach.

{gallery}rs_14_15/piknik_lodz{/gallery}