2 października 2015r. uczniowie klas IIIa i VI uczestniczyli w wycieczce do Bełchatowa. Celem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni Bełchatów.
Pierwszym punktem wycieczki była Kopalnia Węgla Brunatnego. Tam, w pięknym stroju galowym czekała Pani przewodnik – Renata Martyniak. Zwiedzanie kopalni rozpoczęło się od projekcji filmu przedstawiającego powstanie i rozwój kopalni oraz wizyty w sali tradycji, gdzie znajduje się makieta kopalni oraz skamieniałości wykopane w trakcie eksploatacji złóż. Następnie z punktu widokowego w Kleszczowie uczniowie podziwiali ogromne wyrobisko na Górze Kamieńsk utworzonej z hałd górniczych i elektrownię wiatrową. Kolejnym punktem wycieczki była elektrownia, której zwiedzanie zorganizowała Pani Agata Mielczarek – Kocik. Tam uczniowie obejrzeli Centrum Dowodzenia Elektrowni oraz hale produkcyjne, poznając technologię wytwarzania energii.  Na zakończenie wszyscy udali się do zakładowej stołówki na pyszny obiad.
Zorganizowanie wycieczki zawdzięczamy inicjatywie i zaangażowaniu rodziców klasy IIIa i VI –
p. Agacie Mielczarek – Kocik i p. Renacie Martyniak.

{gallery}rs_15_16/wycieczka_kopalnia{/gallery}