Dzień Nauczyciela. To jesienne święto, co roku promienieje  blaskiem uśmiechniętych twarzy uczniów i nauczycieli. W tym dniu w kierunku pedagogów płynie wiele miłych i ciepłych słów.
  14 października z okazji tegoż święta, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i zaproszeni nauczyciele emerytowani.
   Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Anna Bodnar, witając przybyłych gości i składając serdeczne życzenia pracownikom szkoły. Następnie wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się nauczycielom: p. Beacie Berbelskiej, p. Marioli Głowackiej, p. Joannie Grzance, p. Annie Kimmer, p. Monice Łuczyńskiej, p. Lilianie Rogut, p. Anicie Stępnik-Wilczek, p. Aleksandrze Szewczyk-Rogut, p. Agacie Twardowskiej, p. Katarzynie Wolskiej, natomiast nagrodę Burmistrza Zelowa otrzymał p. Jacek Pawełoszek.
  Po pamiątkowym zdjęciu nagrodzonych nauczycieli przyszedł czas na  część artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas IV- VI  pod czujnym okiem p. Grażyny Mik. Uczniowie recytowali wiersze, przedstawiając życie szkolne w nieco humorystyczny sposób. Prezent muzyczny wraz z chórem i Nuteczkami przygotowała p. Anna Kimmer. W czasie akademii poprzez wiele ciekawych wierszy i piosenek , obrazujących ciężką pracę nauczyciela, uczniowie wyrażali swoją wdzięczność za Jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie uroczystości, wszystkim pedagogom, chóralnie odśpiewano „Sto lat”

{gallery}rs_15_16/den{/gallery}