15 grudnia w ramach ogólnopolskiego programu „Bezpieczna +” odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Przewodnim tematem był internet oraz bezpieczne, właściwe korzystanie z jego zasobów.
Uczniowie młodszych klas wirtualnie zwiedzali największe miasta Polski. Oglądali najciekawsze miejsca, poznawali związaną z nimi historię, odkrywali tajemnicze zakątki. Na zakończenie każdej prezentacji otrzymywali kolorowanki tematycznie związane z odwiedzanym miastem.
Natomiast starsi uczniowie wędrowali przez sześć różnych stacji, na których dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie korzystać z sieci, czego unikać, jak racjonalnie wykorzystywać informacje zamieszczone w internecie. Poznawali edukacyjne strony internetowe zawierające rozmaite testy, ćwiczenia interaktywne o różnym stopniu trudności. Zgłębiali tajemnice nauki, jaką jest historia, sprawdzali swoją wiedzę z tej dziedziny. Spacerowali wirtualnie po najciekawszych zakątkach Polski. Dowiedzieli się, jak korzystać  z audiobooków, gdzie ich szukać. Mogli też posłuchać muzyki, rozwiązywać quizy muzyczne, śpiewać karaoke.
Na zakończenie Festiwalu uczniowie klas IV-VI pochwalili się przygotowanymi materiałami do gazetki szkolnej, dotyczącymi zalet i wad korzystania z internetu.

{gallery}rs_16_17/festiwal_nauki{/gallery}