Ludzie sięgają po książki z różnych powodów. Są tacy, którzy nie potrafią przeżyć jednego dnia bez przeczytania choćby kilku stron literatury pięknej. Niestety są i tacy, których trzeba zachęcić,wpoić im nawyki czytania.
  Biblioteka szkolna „Skarbnica Wiedzy” w Szkole Podstawowej w Bujnach Szlacheckich zorganizowała II Gminny Konkurs Literacki „Tę książkę warto przeczytać”. Należało napisać opowiadanie, będące prezentacją wybranej książki spośród kanonu lektur szkolnych.
  Czytając prace konkursowe miało się wrażenie, ze książki uciekają się czasem do podstępu , aby trafić we właściwe ręce. Najważniejsze jednak, że lektura zawsze okazuje się receptą na nudę.
  Wśród wielu prac jury doceniło opowiadanie naszych uczniów z klasy V.  Ola Skibińska zajęła II, a Daniel Nowicki III. Życzymy kolejnych udanych wrażeń z lekturą.