10 stycznia w Gminnym Ośrodku  Kultury w Buczku odbył się XV Festiwal Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięli udział młodzi wykonawcy między  innymi  z Łasku, Łasku – Kolumny, Zduńskiej Woli, Złoczewa, Ochli, Szczercowa, Kluk.
W kategorii dzieci w wieku 6 – 9 lat, wystąpiło ponad dwudziestu uczestników. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIc – Julia Urbaniak i Maja Plucińska. Obie dziewczynki zaprezentowały się wspaniale . Julka pastorałką „Przybyli z nieba” zdobyła Grand Prix, a Maja uplasowała się na drugim miejscu.
Podczas Festiwalu wystąpiło aż 16 zespołów wokalnych ze szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Urbaniak, Wiktoria Jachimek, Oliwia Kot, Oliwia Liwińska, Wiktoria Kurczewska, Maciej Maciaszczyk i Krzysztof Rogut. Młodzi wokaliści wykonali dwie pastorałki: „Wigilia” i „A kiedy Wigilii przyjdzie czas”. W swojej kategorii uplasowali się na trzecim miejscu.