11 stycznia w naszej szkole odbył się już po raz piętnasty Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie reprezentujący wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z terenu Gminy Zelów.
Konkurs oceniało jury w składzie: dyrektor Domu Kultury w Zelowie p. Małgorzata Dębkowska, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Zelowie p. Barbara Berlińska i przewodnicząca Rady Rodziców SP nr 2 p. Beata Kruk.
Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii przedszkoli jury przyznało trzy równorzędne pierwsze miejsca – Błażejowi Grzegorczykowi  i Adriannie Sikora z Przedszkola Samorządowego nr 1 oraz Wiktorii Tosik z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Bujnach Szlacheckich.
Na drugim miejscu uplasowali się: Agata Topolska i Jakub Światłowski z Przedszkola Edukacyjnego, Pola Papuga i Kalina Chodorowicz z Przedszkola Samorządowego nr 4, Wiktoria Gajda i Martyna Palusik z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Uśmiechu”, Stanisław Niewulski i Katarzyna Kołodziejska z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kociszewie, Wojciech Flantowicz z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Bujnach Szlacheckich oraz Wiktoria Dana i Jakub Pospiszył z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 2 w Zelowie.
W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajęły: Julia Urbaniak – uczennica naszej szkoły oraz Aleksandra Buresz ze Szkoły Podstawowej nr 4.
Na drugim miejscu uplasowały się: Maja Plucińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 i uczennica Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie – Paulina Pawłowska.
Trzecie miejsca jury przyznało Martynie Zamolskiej ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie i Aleksandrze Lis ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich.
Wyróżnienia otrzymali: uczennica Szkoły Podstawowej w Kociszewie – Karolina Jelińska i reprezentant Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich – Maciej Martyniak.
W najstarszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajęła uczennica szkoły Podstawowej nr 4 – Emilia Błoch. Drugie miejsca jury przyznało: Adrianowi Szmigielskiemu i Milenie Kalinowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kociszewie oraz uczennicy naszej szkoły – Karolinie Urbaniak. Na trzecim miejscu uplasowali się: uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 – Oliwia Kot i Natalia Dominiak reprezentująca Szkołę Podstawową w Wygiełzowie.
Jury wyróżniło: Dominikę Tosik i Zuzannę Kardas ze Szkoły Podstawowej w Kociszewie, Aleksandrę Drozdowską ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Patrycję Krysiak – uczennicę Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki wykonane techniką orgiami.

{gallery}rs_16_17/koledy_pastoralki{/gallery}