W dniu 31 marca 2017 r. w Bibliotece Miejskiej odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Parkach Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Naszą szkołę reprezentowała czwórka uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą o parkach w eliminacjach szkolnych: Emilia Rogut kl. VIa, Aleksandra Skwarek kl. VIb, Agnieszka Jarecka kl. VIb i Igor Gral kl. Va. W konkursie finałowym uczennica Aleksandra Skwarek zajęła II miejsce prezentując bardzo dużą wiedzą na temat parków oraz umiejętność rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych na obszarach parków.
Natomiast w dniu 21 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej „Poznajemy skarby przyrody w województwie łódzkim”. Uczennice reprezentujące naszą szkołę Emilia Rogut kl. VIa i Aleksandra Skwarek kl. VIb,  w rywalizacji między szkołami podstawowymi zajęły II miejsce. Gratulujemy.