Przed południem, 13 maja dwudziestu uczniów klas trzecich przybyło do szkoły, aby uczestniczyć w kolejnych zajęciach z książkami. Tym razem bohaterami naszego spotkania były trolle – Muminki.
Razem z dziećmi z koła bibliotecznego przygotowaliśmy różne zajęcia. Na początku uczniowie klas trzecich w różnych zakamarkach szkoły poszukiwali papierowych rulonów z postaciami bohaterów książek Tove Jansson. Po zebraniu wszystkich, utworzyliśmy z nich dekorację. Oprócz czytania i słuchania fragmentów książek były eksperymenty, rebusy, składanie czarodziejskiego kapelusza i zajęcia sportowe. W południe na stole pojawiły się naleśniki – ulubione danie Muminków. Oczywiście na zakończenie spotkania należało napisać test o Muminkach. Te trzy i pół godziny spotkania minęły bardzo szybko i nie wszystkim chciało się iść do domu.
Na kolejne spotkanie z książkami zapraszamy w piątek, 2 czerwca – w czasie Nocy Bibliotek.

{gallery}rs_16_17/muminki{/gallery}