Noc Bibliotek, wydanie trzecie krajowe odbyło się w naszej szkole po raz trzeci. W piątek, 2 czerwca o godzinie 16.00 trzydziestoosobowa grupa uczniów klas młodszych zebrała się w szkolnej bibliotece, aby uczestniczyć w spotkaniu w „Biurze detektywistyczny Lassego i Mai”. Do 19.00 bawiliśmy się świetnie – czytając książki Martina Widmarka, wykonując ilustracje do książki na kostce przed budynkiem biblioteki, składając papier i oglądając specjalnie udostępniony na ten czas film dla dzieci pt. „Biuro detektywistyczne Lassegi i Mai. Stella Nostra”. Dodatkowymi atrakcjami była możliwość przeglądania książek, które czytali rodzice, dziadkowie, kiedy byli mali oraz półka z wolnymi książkami, które chciały zmienić swoich właścicieli.
Druga część Nocy Bibliotek, po 19.00 przeznaczona była dla uczniów klas 4-6. W dwudziestoosobowej grupie czytaliśmy czwartą część książki C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii. Srebrne krzesło”. Do 10.00 w sobotę udało nam się zapoznać z treścią tej książki, rozwiązaliśmy kilka zagadek, zadań, poznaliśmy nowe słowa i każdy złożył dla siebie lwa – Aslana. Były to ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia, ale jego uczestnicy już przygotowują się na spotkania z kolejnymi tomami serii po wakacjach.

{gallery}rs_16_17/noc_bibliotek{/gallery}