W sobotę, 27 maja grupa czterdziestu origamistów z naszej szkoły wyjechała do Łodzi do Szkoły Podstawowej nr 169, aby uczestniczyć tam w corocznym Pikniku Origami organizowanym przez Łódzki Oddział Polskiego Centrum Origami. W tym roku miał tytuł „Afryka Kazika”. Motywem przewodnim była książka Łukasza Wierzbickiego pod tym samym tytułem, która opowiada o wyprawie do Afryki Kazimierza Nowaka w latach 1931-36. W czasie spotkania słuchaliśmy fragmentów książki, składaliśmy zwierzęta, które Kazimierz Nowak spotkał podczas swojej wyprawy, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki afrykańskie. Czas spotkania minął bardzo szybko, wszyscy uczestnicy niechętnie żegnało progi gościnnej szkoły, równocześnie zapowiadając, że w przyszłorocznym pikniku również wezmą udział.

{gallery}rs_16_17/afryka_kazika{/gallery}