25 i 26 maja uczniowie klas piątych z wychowawcami udali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Odwiedziliśmy Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie zdobywaliśmy sprawności pradziadków – wyrabianie masła, paranie na tarze, noszenie wody, młócenie cepami, tkanie na krośnie i pieczenie chleba. Z królewskiego zamku w Chęcinach podziwialiśmy okolicę. W Jędrzejowie, w Muzeum Zegarów, poznaliśmy najstarsze przyrządy odmierzające czas oraz XIII-wieczny pocysterski kościół. Na nocleg dotarliśmy do Schroniska Młodzieżowego w Nagłowicach. Tam czekało na nas ognisko i spacer do dworku, w którym mieszkał Mikołaj Rej. Drugi dzień naszej wycieczki spędziliśmy w górach. Najpierw zdobyliśmy Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, a na koniec odwiedziliśmy klasztor na Świętym Krzyżu. Zmęczeni, lecz pełni wrażeń wracaliśmy do domu, ciesząc się tym, że w sobotę nie trzeba będzie iść do szkoły.

{gallery}rs_16_17/wycieczka5{/gallery}