25 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Kociszewie odbył się już po raz osiemnasty Finał Lig Przedmiotowych. Jego uczestnicy, czyli uczniowie szkół podstawowych z całej gminy, rozwiązują testy wiedzy z zakresu matematyki, przyrody i historii. Aby wziąć udział w finale, należy przebrnąć eliminacje szkolne.
Grupa uczniów „Dwójki”, która osiągnęła najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych, reprezentowała naszą placówkę w Kociszewie.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy VIA – Emilia Rogut została Mistrzem Ligi Matematycznej. W Lidze Historycznej IV miejsce zajął Gustaw Glicner – uczeń klasy VB. Tę samą pozycję wywalczył Piotr Baczmagi – uczeń klasy VIB.

Tego samego dnia w Szkole Podstawowej w Kociszewie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Do walki o tytuł „Mistrza Ortografii” na szczeblu gminnym przystąpili uczniowie klas trzecich. Klasę trzecią „a” reprezentowali: Marta Zieleniak, Bartosz Stępnik, Mateusz Szczepański, klasę trzecią „b” – Judyta Zaręba. Zmagania z ortografią i tyloma przeciwnikami z różnych szkół nie należą do łatwych zadań. Jesteśmy dumni z naszych trzecioklasistów. Bartosz Stępnik i Marta Zieleniak zajęli II miejsce, Judyta Zaręba i Mateusz Szczepański miejsce III.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.