W czwartek, 1 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”. Polega ona na zebraniu w jednym miejscu i czasie jak najliczniejszej grupy czytających osób. Nam udało się zebrać 240 osób, które czytały w różnych zakamarkach szkoły. Z biblioteki szkolnej, uwzględniając wiek i zainteresowania, zostały wypożyczone książki dla każdego ucznia i nauczyciela. Przez około 20 minut całej szkole było tak cicho, jakby przysłowiowym makiem zasiał… Wszyscy byli pogrążeni w lekturze…
Nasze czytanie w szkole poprzedzone zostało przemarszem ulicami miasta z hasłami zachęcającymi do czytania książek, które przygotowała każda klasa.
Akcja została zapoczątkowana w ubiegłym roku przez miesięcznik „Biblioteka w szkole”. Braliśmy w niej udział po raz drugi.
A przez cały rok, zachęcamy wszystkich do czytania książek, bo „Książka nigdy się nie psuje – samochód często.” i „Od czytania nie tyjesz: ciastko napoleonka – 1000 kalorii, książka o Napoleonie – 0 kalorii!”
Następnie  uczniowie klasy 6 a przedstawili  krótką inscenizację promującą zdrowy tryb życia w ramach projektu „Trzymaj Formę!” – Kolorowy świat witamin. Widzowie- uczniowie klas młodszych, mogli poznać rolę witamin w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu w bardzo przystępny sposób. Wiersze Jana Brzechwy są   bowiem doskonale wszystkim znane i bardzo lubiane. Również  walory witamin  śpiewająco przybliżał zespól wokalny.

{gallery}rs_16_17/dzien_dziecka{/gallery}