We wtorek, 5 września po raz czwarty włączyliśmy się do akcji Prezydenta RP Narodowe Czytanie. W tym roku czytanym dziełem było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Na spotkanie zaproszeni byli uczniowie klas 5-7. Aby przybliżyć czas i miejsce, w którym rozgrywa się akcja dramatu, obejrzeliśmy fragment filmu Andrzeja Wajdy. Następnie poznaliśmy najważniejsze fakty z życia i twórczości artysty. Kolejną częścią spotkania było wspólne czytanie fragmentów każdego z trzech aktów dramatu oraz streszczenie fabuły. Posłuchaliśmy również piosenki Marka Grechuty, w której wykorzystał rozmowę Panny Młodej z Poetą. Na gazetce szkolnej umieszczone zostały informacje o życiu i twórczości oraz reprodukcje prac plastycznych.

{gallery}rs_17_18/czytanie{/gallery}