18 października uczniowie klasy II i IIIc odwiedzili Leśną Osadę Edukacyjną w Kole.
Zaraz po przyjeździe, do autokaru wszedł uroczy piesek, który radośnie merdając ogonem wszystkich powitał i zaprosił do zwiedzania. Wędrówka odbyła się pod przewodnictwem opiekunki osady i młodej łani, która nie odstępowała nas na krok. Dzieci obejrzały zagrody, w których znajdują się dzikie zwierzęta oraz usłyszały wiele ciekawych informacji o obyczajach zwierząt. Poznały też historie podopiecznych ośrodka. Pogłębiły  swoją wiedzę przyrodniczą i dowiedziały się w jaki sposób należy pomagać rannej zwierzynie i jak się nią opiekować. Na pożegnanie dzieci poczęstowały zwierzęta smakołykami.  Wizyta w osadzie zakończyła się ogniskiem.

{gallery}rs_17_18/wycieczka_klasa2{/gallery}