W odpowiedzi na niecodzienne zaproszenie uczniowie klas pierwszych naszej szkoły gościli w zelowskiej Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy. Niezmiernie nam miło, że mogliśmy przyłączyć się do realizacji projektu „Bajka uczy i wychowuje – Pohádka učí a vychovává”. 24 października br. dzieci wysłuchały bajki pt. „Czerwony Kapturek”. W języku czeskim bajkę przeczytała pani Magdalena Pejga, z wersją polskojęzyczną małych słuchaczy zapoznały ich wychowawczynie, panie Jolanta Zalisz i Katarzyna Wolska. Dzieci bez trudu odczytały przesłanie obu wersji bajki. Dużą atrakcją okazała się również nauka języka czeskiego. Oj, nie było łatwo.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapu projektu – konkurs plastyczny i tematyczne warsztaty połączone z występami teatralnymi.

{gallery}rs_17_18/czytanie_biblioteka{/gallery}