W piątek 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wieloletnią tradycją stał się organizowany w tym dniu Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Następnie wysłuchaliśmy krótkiej historii o wydarzeniach sprzed 99. laty. Później przyszedł czas na rozpoczęcie konkursu. Uczestniczyło w nim 13. uczniów z klas I-VII. Zadaniem każdego wykonawcy było zaśpiewanie pieśni o tematyce patriotycznej. W tym roku oprócz znanych utworów takich jak: „Serce w plecaku”, „Przybyli ułani”, „Pierwsza Brygada” czy „Mury”, usłyszeliśmy też nowe piosenki: „Śpiewka 1920” (utwór ze ścieżki dźwiękowej filmu pt. 1920 Bitwa Warszawska), „Dziewczyna z granatem w ręku”.
Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja udała się na naradę w celu wyłonienia zwycięzców.
Oto lista laureatów:
Klasy I – III
I miejsce – Natalia Nawrocka kl. Ia, Zuzanna Kopala Ib, Julia Urbaniak kl. IIIc
II miejsce – Julia Duraj kl. IIIa, Hanna Kruk kl. IIIb
III miejsce – Vanessa Kasperczyk kl.II
Klasy IV- VII
I miejsce – Oliwia Kot  kl. VII,  Krzysztof Rogut  kl.VIb
II miejsce – Magdalena Trojanowska kl.IVa, Anna Rogut kl.Va, Mia Stasiak kl. VIa
III miejsce – Katarzyna Maciejewska kl. IVb, Aneta Paziewicz kl. VB
Czy tak samo zagłosowała publiczność? Bo w tym konkursie również zgromadzeni na widowni mogą oddać głos na ulubionego wykonawcę.
A oto wyniki głosowania publiczności:
Klasy I – III
I miejsce – Julia Urbaniak kl. IIIc