15 listopada w Szkole Podstawowej w Wygiełzowie odbył się IX Konkurs Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej. Konkurs przebiegał w czterech kategoriach: klasy „0” – I, II – IV, V – VII oraz zespoły wokalne.
W najmłodszej kategorii wiekowej naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Ib – Zuzanna Kopala i Adrianna Sikora. Obie dziewczynki zaprezentowały się wspaniale i uplasowały się: Zuzia na pierwszym miejscu, a Ada na trzecim.
W kategorii klas II – IV pierwsze miejsce zajęła Julia Urbaniak z klasy IIIc.
W kategorii uczniów klas V – VII Oliwia Kot z klasy VII uplasowała się na pierwszym miejscu, a Krzysztof Rogut z klasy VIb na drugim.
W kategorii zespołów wokalnych jury wszystkim występującym zespołom przyznało równorzędne pierwsze miejsca. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Julia Urbaniak z klasy IIIc, oraz pierwszaczki: Zuzanna Kopala Ib, Adrianna Sikora Ib, Maja Antoszczak Ia, Natalia Nawrocka Ia, Jakub Pospiszył Ia, Gabriela Blaźlak Ia i Nina Wiśniewska Ia.

{gallery}rs_17_18/piosenka_wygielzow{/gallery}