Pod tym hasłem w ramach lekcji biologii uczniowie klasy VII mieli możliwość przygotowania dla siebie najważniejszego posiłku w ciągu dnia  – zdrowego śniadania. Poszczególne grupy uczniów opracowały menu, według którego powstały zdrowe dania o wykwintnych nazwach: cytrusowa rozkosz, kolorowe szaleństwo, gwiazda dnia, kanapki     E-motki…. Praca przy wykonaniu produktów żywnościowych przebiegała w twórczej atmosferze. Każdy zespół chciał zaskoczyć innych pomysłowością, estetyką wykonania i smakiem przygotowanych potraw. Po zakończeniu zadania każda grupa omówiła wykonane dania pod względem wartości odżywczych i zdrowotnych. W końcu nastąpiła degustacja przygotowanego śniadania. Kolorowe, pachnące potrawy zachęcały do spożycia. Oby nawyk zdrowego odżywiania zaszczepiony u młodzieży szkolnej przetrwał w życiu dorosłym. Parafrazując powiedzenie: „Czego Jaś się nauczył, z tego Jan niech korzysta”.

{gallery}rs_17_18/kanapki{/gallery}