W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch konkursach przyrodniczo- ekologicznych.  Pierwszy odbył się w dniu 16 marca w Szkole Podstawowej nr 1 pod hasłem „Żyje ekologicznie na co dzień”. Reprezentanci naszej szkoły Natalia Góralewska VIa, Nikoldem Gral VIa i Krzysztof Rogut VIb rozwiązywali test o tematyce ekologicznej, rozpoznawali gatunki pospolitych drzew i odgłosy ptaków. „Powietrzne szarady” to konkurs wiedzy ekologiczno – przyrodniczej zorganizowany w dniu 20 marca przez Szkołę Podstawową nr 4. Natalia Góralewska VIa  i Nikoldem Gral VIa zajęli w nim II miejsce wykazując się bardzo dużym poziomem wiedzy na temat powietrza, jego zanieczyszczeń i sposobów jego ochrony. Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.