Apel Wielkanocny wprowadził nas poprzez Triduum Paschalne w okres Świąt Wielkiej Nocy. Przypomniał nam, że Syn Boży stał się człowiekiem i zastał ukrzyżowany dla naszego zbawienia, a krzyż jest znakiem największej miłości, jaką Bóg okazał człowiekowi. Chrystus jest naszym Zbawicielem, a Wielkanoc to czas radości i triumfu Zmartwychwstania.
Tegoroczny montaż słowno – muzyczny miał na celu podkreślić znaczenie krzyża w naszym życiu, a tym samym ukazać Tradycje Wielkiego Tygodnia, których kulminacją są Święta Wielkanocne. Zmartwychwstanie Chrystusa jest podstawą naszej wiary i gwarancją naszego zmartwychwstania. Budząca się na wiosnę przyroda jest obrazem nowego życia, którym obdarza nas Zmartwychwstały Chrystus, nadzieją na lepsze jutro i wiary w zwycięstwo dobra nad złem, światła nad ciemnością.    Uczniowie kl. VI „a” i VI „b” przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Pelian inscenizację przybliżającą czas Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Uświetniona ona została śpiewem naszego chóru, szkolnych nutek oraz muzyką gitarową uczniów klas starszych. Oprawa muzyczna została przygotowana przez panią Annę Kimmer. Dekoracje przygotowały panie: Aleksandra Szewczyk – Rogut i Jolanta Zalisz.

{gallery}rs_17_18/wielkanoc_apel{/gallery}