Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA WODY, który przypada 22 marca uczniowie klasy VIIa realizowali projekt edukacyjny pod nazwą „Woda niezwykła substancja”. Podczas prezentacji projektu dowiedzieliśmy się o budowie chemicznej wody, jej właściwościach, występowaniu, i wykorzystaniu. W części praktycznej – doświadczalnej uczniowie przeprowadzili samodzielnie kilka prostych eksperymentów, których głównym bohaterem była woda. Siódmoklasiści badali wpływ różnych czynników na szybkość rozpuszczania substancji stałych w wodzie, otrzymali roztwory właściwe, koloidy i zawiesiny, wykazali różnice między roztworem nasyconym i nienasyconym, zaobserwowaliśmy również na czym polega efekt Tyndalla. Choć projekt był o wodzie, lania wody nie było – było naukowo, rzeczowo i eksperymentalnie.

{gallery}rs_17_18/woda_projekt{/gallery}