24 maja 2018 roku już po raz dziesiąty w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Integracji. Uroczystość naszą zaszczycili goście: Burmistrz Zelowa pani Urszula Świerczyńska, Sekretarz Miasta – pani Agnieszka Mysłowska,  Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zelowie pani Monika Laskowska, przedstawiciel Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie i zarazem wieloletni przyjaciel naszej szkoły – pani Anna Nowak oraz pani Mariola Głowacka – przyjaciel szkoły. Na uroczystość zostali również zaproszeni członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie.
W tym roku Dzień Integracji przebiegał pod hasłem : „W smerfnym świecie”.  Dlaczego Smerfy…? Smerfy są niebieskie, a właśnie niebieski kolor symbolizuje autyzm, który był tematem naszych dzisiejszych warsztatów. Świat dzieci z autyzmem jest jak puzzle…
Tradycyjnie podczas krótkiej części oficjalnej do grona Przyjaciół Integracji dołączyli:
–   p. Małgorzata Gajda – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia
–  p. Małgorzata Kałuża – rodzic z SP nr 2
–   p. Magdalena Pacholec stażystka z  SP nr 2
Następnie wszyscy obejrzeliśmy, przygotowane przez uczniów naszej szkoły wzruszające przedstawienie pt: „”Czy i ty spotkałeś brzydkie kaczątko?”,  które porusza bardzo ważne problemy tj. niepełnosprawność, akceptację inności i  tolerancję
Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała zabawa i nauka, w której oprócz naszych uczniów udział wzięła grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zelowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łobudzicach oraz zaproszeni goście.
Dla dzieci z klas 0-III szkoła zamieniła się w wesoły, kolorowy plac zabaw na którym dzieci uczyły się i bawiły  na stacjach: bajkowej, muzycznej, gier i zabaw, plastycznej oraz  piękności. Natomiast uczniowie klas IV-VII oraz zaproszeni goście uczestniczyli w trzech warsztatach dotyczących integracji i autyzmu. Na pierwszych warsztatach uczniowie obejrzeli filmy, dzięki którym została im przybliżona tematyka autyzmu. Na warsztacie doświadczalno – dyskusyjnym uczniowie poszerzyli wiedzę na temat różnych niepełnosprawności, mieli możliwości wyrażenia swoich opinii i poglądów oraz prowadzili  dyskusję w małych grupach. Na warsztacie plastycznym uczniowie wykonali piękny, okazały parasol techniką origami.
Podsumowaniem imprezy była prezentacja wykonanych prac oraz ognisko z kiełbaskami i słodycze.
Tegoroczna impreza odbyła się dzięki wsparciu: Zakładów Mięsnych „Gaik”, Zakładu  Mięsno -Wędliniarskiego Grzegorz Kępa, sklepu Sedal, pana Jerzego Stępnika oraz Rady  Rodziców.
Dziękujemy wszystkim za pomoc, obecność i serdecznie zapraszamy za rok do „Dwójki”.

{gallery}rs_17_18/integracja{/gallery}