W dniu 30 maja 2018 r. w naszej szkole, już po raz ósmy, wśród reprezentantów uczniów klas I-III przeprowadzony został konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”.
Uczniowie w trzyosobowych zespołach odpowiadali na pytania z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz demonstrowali na manekinach sztuczne oddychanie i masaż serca.
Komisja konkursowa w składzie L. Rogut, J. Zalisz wyłoniła następujących zwycięzców:

Maja Gorzelak kl. III c
Oliwia Maciejewska kl. II a
Jan Jersak kl. I b
Aleksandra Kowalska kl. III c
Antoni Ambrozik kl. II a
Gabriela Blaźlak kl. I a
MIEJSCE III
Martyna Adamczyk kl. III b
Maja Plucińska  kl. III c
Dominika Sobańska kl. I a
Wszyscy uczestnicy oprócz możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i dobrej zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
                                                                                 Liliana Rogut
                                                                                Jolanta Zalisz