W piątek 15.06.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanej sali gimnastycznej. W tym roku  na ten dzień przypadły również obchody Święta Patrona Szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego przecięcia wstęgi i poświęcenia budynku. Dokonali tego przedstawiciele poszczególnych instytucji: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Burmistrz Zelowa, Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Przewodnicząca Rady Rodziców. Następnie wszyscy zgromadzeni goście  udali się do nowo wybudowanego obiektu. Swoją obecnością zaszczycili nas:
Burmistrz Zelowa –  pani Urszula Świerczyńska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zelowie –  pani Agnieszka First, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego –  pan Dariusz Klimczak, Radni Rady Miejskiej w Zelowie, Sekretarz Miasta – pani Agnieszka Mysłowska, Skarbnik Miasta –  pani Jadwiga Stróż, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia –  pani Małgorzata Gajda, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Zelowie ksiądz prałat Jacek Ambroszczyk, Proboszcz Parafii Ewangelicko – Reformowanej w Zelowie –  pastor Tomasz Pieczko, dyrektorzy i  przedstawiciele szkół i przedszkoli z terenu Gminy Zelów, Dyrektor Domu Kultury w Zelowie –  pani Małgorzata Dębkowska, Prezes Zelowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej –  pan Mirosław Sumis, wieloletni przyjaciel szkoły –  pani Grażyna Szafran, Komendant Komisariatu Policji w Zelowie – pan Arkadiusz Stawiarski, Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, Radny Rady Miejskiej –  pan Andrzej Gudzio, działacz Klubu Skra Bełchatów – pan Paweł Koszek, Kierownik i przedstawicieli Referatu Zamówień Publicznych, Inwestycji i Strategii –  pani Kamila Golanowska, panowie: Grzegorz Urbaniak i Jacek Karaś, Prezes M-G SZS w Zelowie –  pan Mariusz Kryza, Prezes ZKS Włókniarz –  pani Maria Korzynek, Prezes M-G LZS w Zelowie –  pan Szczepan Krajda, generalny wykonawca budowy –  pan Szymon Zaniewicz firma „Sanel”, główny projektant –  pan Jarosław Jurczak Przedsiębiorstwo Projektowania i Nadzoru „Jukon Projekt”,  Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Urszula Kowalska oraz przedstawicieli Rady Rodziców naszej szkoły.
W części oficjalnej odśpiewano hymny: państwowy i szkolny. Następnie wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor – Anna Bodnar. Po jej wystąpieniu głos zabrali dostojni goście. W swych przemówieniach zachwycali się powstałym obiektem. Później podziękowano wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania obiektu. Szczególne wyrazy uznania należą się rodzicom uczniów i absolwentów, którzy wykazali się niemałą determinacją, abyśmy dziś mogli cieszyć się nową salą. To oni nawiązali współpracę z władzami samorządowymi i konsekwentnie dążyli do postawionego celu.
          Część artystyczną rozpoczęto od zapalenia znicza – jak na olimpiadzie. Dwie niezwykłe wróżki za pomocą zaklęć przeniosły widownię na stadion olimpijski. A tam publiczność mogła zobaczyć przeróżne układy taneczne i akrobatyczne, wysłuchać relacji dziennikarzy  stacji telewizyjnych i radiowych. Widowisko nie byłoby tak dynamiczne, gdyby nie piosenki solistów i chóru, przy których ciężko usiedzieć na miejscu. Nieoczekiwanie na scenie pojawił się gość honorowy – Tadeusz Kościuszko. Na krakowskim rynku w obecności zgromadzonego ludu złożył przysięgę wierności narodowi polskiemu. Na koniec  – jeszcze jedna niespodzianka – belgijka w wykonaniu naszych uczniów.
Wieloletnią tradycją szkoły jest wręczanie medali uczniom, którzy uzyskali tytuł Mistrza w poszczególnych dziedzinach wiedzy. Oto lista nagrodzonych:
Mistrz Języka Angielskiego:
klasy II-III   Nikodem Dymiński, Maja Plucińska, Wiktoria Leśniewska
klasy IV-V Aleksandra Przybylska, Karol Kocik, Anna Chęcińska
klasy VI-VII Wiktoria Wilczek, Natalia Góralewska, Dawid Gryger
Mistrz Ortografii:
klasy I-III  Maja Plucińska, Małgorzata Owsianka, Wiktoria Leśniewska
klasy IV-VII Wiktoria Wilczek
Mistrz Recytacji:
klasy II-III Maja Plucińska, Aleksandra Kowalska
Mistrz Przyrody:
klasy IV-V Karolina Piorun, Anna Chęcińska, Marta Małasiewicz, Anna Rogut
klasy V-VII Julia Fiks, Natalia Góralewska, Wiktoria Hofman, Kornelia Borkowska,
 Gustaw Glicner, Aleksandra Walczak, Nicol Zagalska
Mistrz Sportu:
Nikodem Dymiński, Bartłomiej Bednarek
Mistrz Plastyki:
klasy I-II Maja Plucińska, Maksymilian Wrona
klasy IV-VII Zuzanna Ciesielska, Zuzanna Piechota
Mistrz Matematyki:
klasy I-III Maja Plucińska, Amelia Kowalska, Maja Gorządek, Anna Czajkowska, Martyna Adamczyk
klasy IV-VII Anna Chęcińska Mateusz Szczepański, Karol Kocik, Krzysztof Rogut,
 Hanna Kopala, Wiktoria Wilczek.

{gallery}rs_17_18/sala_otwarcie{/gallery}