21 czerwca odbył się XIV Szkolny Konkurs Piosenki Wakacyjno – Turystycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VII naszej szkoły. Każdą klasę reprezentowało dwóch solistów. Występujące osoby oceniało jury w składzie: p. Anita Stępnik – Wilczek, p. Wioleta Krajda, uczennica klasy VII – Oliwia Kot oraz uczennica klasy IIIc – Maja Plucińska.
Konkurs po raz pierwszy odbył się na nowo oddanej sali gimnastycznej.

Równorzędne pierwsze miejsca jury przyznało: Oliwii Liwińskiej i Wiktorii Kurczewskiej z klasy VII oraz Kornelii Borkowskiej z klasy VIb. Drugie miejsce przypadło w udziale: Krzysztofowi Rogutowi z klasy VIb, Mii Stasiak – reprezentantce klasy VIa, Annie Rogut z klasy Va i Bartoszowi Dreczko z klasy Vb. Trzecie miejsce zajęli: Magdalena Trojanowska z klasy IVa, Mai Maciejewskiej – uczennicy klasy IVb oraz Anecie Paziewicz z klasy Vb.
Wszystkie występujące osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Na zakończenie zostały rozdane dyplomy i upominki dla uczniów zwycięzców w konkursach: „Order Życzliwości”, „Najpiękniejszy zeszyt”, „Ortofanek”, „Czytam. Myślę. Wiem”, „Kiedy Tadeusz Kościuszko był małym chłopcem”.

„Order Życzliwości”, uczniowie, którzy zdobyli najwięcej głosów w poszczególnych klasach:
KLASA IA – Zuzanna Gwizdała, Igor Wąsek, Kuba Światłowski
KLASA IB – Zuzanna Kopala, Jan Jersak, Ada Sikora
KLASA II . Nadia Maciejewska, Bartosz Majewski , Maksymilian Wrona
KLASA III A – Martyna Adamczyk , Nikodem Dymiński , Dawid Rogut
KLASA IIIB – Zuzanna Mikołajczyk, Andżelika Mielczarek, Hubert Adamusiak, Nikola Boćkiewicz
KLASA IIIC – Maja Plucińska, Julia Urbaniak, Aleksandra Kowalska
KLASA IV A – Mateusz Szczepański , Miłosz Fiks , Magdalena Trojanowska
KLASA IV B – Anita Kępińska, Kacper Łabęcki , Judyta Zaręba
KLASA V A – Anna Rogut, Karolina Piorun, Karol Kocik
KLASA V B – Bartosz Dreczko, Adam Sobański, Klaudia Śniada
KLASA VIA – Wiktoria Wilczek, Nikodem Gral, Hanna Kopala
KLASA VIB – Gustaw Glicner, Kornelia Borkowska, Julia Rogozińska
KLASA VII – Anita Parzybut, Maja Małecka, Szymon Goździewicz

„Najpiękniejszy zeszyt”,
Klasy I – III:
I miejsce: Kalina Chodorowicz 1a, Aleksandra Kowalska 3c, Michalina Rosiak 3c
II miejsce: Jakub Pospiszył 1a, Zuzanna Kopala 1b, Ada Sikora 1b, Wiktoria Zamolska 1b
III miejsce: Wiktoria Leśniewska 3c, Maja Gorzelak 3c, Małgorzata Owsianka 3a
Wyróżnienia: Nina Wiśniewska 1a, Antoni Ambrozik 2a, Kuba Pawełoszek 1a, Lena Strzelecka 3b

„Ortofanek roku szkolnego 2017/2018”
Klasa II –Nadia Maciejewska
Klasa IIIa – Anna Czajkowska, Małgorzata Owsianka, Nikodem Dymiński, Nikola Grabarczyk, Adam Krzymiński
Klasa IIIb – Adrianna Gapik, Lena Strzelecka, Eryk Matys, Aneta Nowicka
Klasa IIIc – Maja Plucińska, Maja Gorzelak, Aleksandra Kowalska, Julia Urbaniak, Bartosz Marciniak, Wiktoria Leśniewska
Klasa VII – Emilia Rogut

„Szkolny Mistrz Matematyki”
Anna Chęcińska – mistrz
Mateusz Szczepański – wicemistrz
Karolina Piorun, Krzysztof Rogut – superrachmistrz

„Kiedy Tadeusz Kościuszko był małym chłopcem..”
Klasy I – III
1 miejsce – Jan Świerczyński kl Ib, 2 miejsce – Maksymilian Wrona kl IIa, 3 miejsce Emil Sujecki kl IIIa
Klasy IV – VII
1 miejsce – Aleksandra Przybylska Va, 2 miejsce Aneta Paziewicz Vb, 3 miejsce – Martyna Doliwka VIa.

{gallery}rs_17_18/piosenka_turystyczna{/gallery}