„Bezpieczny uczeń, bezpieczne dziecko” pod takim hasłem kryje się ciąg działań profilaktycznych zaplanowanych do realizacji w tym roku szkolnym. Działania te skierowane są zarówno do naszych uczniów, jak i ich rodziców. Profilaktyka w zakresie bezpieczeństwa przyjmować będzie różne formy. Za nami już pierwsze pogadanki z wychowawcami i nauczycielami. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III przypomnieli sobie wiedzę na temat „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Bezcenne było spotkanie z naszym dzielnicowym, panem Łukaszem Mularczykiem. W tym roku panu policjantowi dzielnie towarzyszyli przedstawiciele psb „Mrówka”. Solidna dawka wiedzy o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach, ćwiczenia praktyczne w przechodzeniu przez jezdnię i różne gadżety odblaskowe z pewnością sprawią, że nasi uczniowie mogą się czuć bezpiecznie. Przed nami kolejne ciekawe spotkania, zajęcia warsztatowe, teatrzyki profilaktyczne.