W październiku Szkoła Podstawowa nr 2 zorganizowała Gminny Konkurs Literacki „Życzenia dla Niepodległej”. Jego celem było napisanie życzeń urodzinowych dla Polski z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Burmistrz – Urszula Świerczyńska.

Wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy nadesłały prace, za co organizatorzy bardzo dziękują. Napisanie życzeń nie jest rzeczą trudną. Ale w tym przypadku należało wykazać się niemałym talentem pisarskim, wyobraźnią i pomysłowością. Bo też adresat był nietypowy.
Były przeróżne: pisane prozą lub wierszem, długie i krótkie, poważne i żartobliwe. My, Polacy życzylibyśmy sobie, aby się wszystkie spełniły.

Oto lista nagrodzonych uczestników:

Kategoria klas IV-V

I miejsce – Maja Plucińska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie
Aleksandra Papuga, Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie

II miejsce – Anita Kępińska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie

III miejsce – Kinga Trębacz, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie,
Zuzanna Wartalska, Szkoła Podstawowa w Kociszewie

Kategoria klas VI-VIII

I miejsce – Karol Spociński, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie

II miejsce – Zuzanna Kardas, Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich,
Malwina Hoszowska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie

III miejsce – Wiktoria Wilczek, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie,
Marta Malinowska, Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy po odbiór nagród, które znajdują się w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie.

{gallery}rs_18_19/niepodlegla{/gallery}