Naszą szkołę odwiedziła pani Ilona Pluszyńska, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Łasku, aby poprowadzić zajęcia z uczniami klas czwartych. Pani Ilona przybliżyła dzieciom postać Mikołajka, głównego bohatera opowiadań Goscinnego. Jest on autorem serii utworów o przygodach sympatycznego chłopca mieszkającego we Francji. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu w języku francuskim, powstałego w oparciu o książkę Goscinnego. Uczyli się słów po francusku, m.in. wybranych zwrotów i imion wszystkich bohaterów omawianej książki. Śpiewali też francuską piosenkę. Dzięki tej lekcji jej uczestnicy lepiej poznali Mikołajka oraz utrwalili sobie już posiadaną wiedzę. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim czwartoklasistom.

{gallery}rs_18_19/mikolajek_pani{/gallery}