12 marca 2019 roku w sali SP nr 2 w Zelowie odbyły się zawody „Gier i Zabaw” na szczeblu półfinału wojewódzkiego. Uczestnikami zawodów byli mistrzowie swoich powiatów: SP w Gidlach (powiat radomszczański), SP nr 5 z Piotrkowa Trybunalskiego (powiat piotrkowski) i SP nr 2 w Zelowie (powiat bełchatowski). Zawody bezapelacyjnie wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie, która na 48 możliwych do zdobycia punktów zdobyła ich 47. Tym samym drużyna „Dwójki ” awansowała na zawody wojewódzkie, które odbędą się 21 marca w Łodzi.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP nr 2 w Zelowie – 47 punktów
2. SP w Gidlach – 27 punktów
3. SP nr 5 z Piotrków Trybunalskiego – 22 punkty.
Szkołę w zawodach półfinału wojewódzkiego reprezentowali:
Kacper Kazimierczak, Błażej Światłowski, Nikodem Tosik, Kacper Uzarczyk, Filip Adamczyk, Duraj Mateusz, Wąsek Igor, Światłowski Jakub, Pospiszył Przemysław, Duraj Bartłomiej, Przerywacz Szymon, Małańczak Tobiasz, Adamusiak Hubert, Majewski Bartłomiej, Papuga Mateusz, Stachowiak Kacper, Dymiński Nikodem, Marciniak Bartosz, Kowalski Wiktor, Storczyk Szymon, Fliegner Maja, Kubiak Julia, Bednarek Marika, Niewieczerzał Ewa, Piechota Amelia, Kopala Zuzanna, Antoszczak Maja, Pawełczyk Patrycja, Chodorowicz Kalina, Zielińska Anna, Kowalska Adrianna, Selerowicz Zuzanna, Jędrzejczyk Wiktoria, Plucińska Maja, Jarkowska Natasza, Adamczyk Martyna, Duraj Julia, Kosmala Amelia, Kowalska Aleksandra, Zaręba Judyta, Maciejewska Katarzyna.

Kilka dni wcześniej – 8 marca zostały rozegrane zawody powiatowe, które pozwoliły naszej szkole na start w zawodach półfinału wojewódzkiego. W naszej hali do zmagań przystąpiły cztery szkoły naszego powiatu: SP 2 Zelów, SP 4 Zelów, SP 12 Bełchatów i SP 13 Bełchatów. Po 16 konkurencjach kolejność końcowa wyglądała następująco:
1. SP nr 2 w Zelowie – 51 punktów
2. SP nr 4 w Zelowie – 48 punktów
3. SP nr 13 w Bełchatowie – 31 punktów
4. SP nr 12 w Bełchatowie – 30 punktów
Szkołę w zawodach powiatowych reprezentowali:
Kacper Kazimierczak, Błażej Światłowski, Nikodem Tosik, Filip Adamczyk, Duraj Mateusz, Wąsek Igor, Światłowski Jakub, Pospiszył Przemysław, Duraj Bartłomiej, Przerywacz Szymon, Małańczak Tobiasz, Adamusiak Hubert, Majewski Bartłomiej, Papuga Mateusz, Stachowiak Kacper, Dymiński Nikodem, Marciniak Bartosz, Kowalski Wiktor, Storczyk Szymon, Fliegner Maja, Kubiak Julia, Bednarek Marika, Niewieczerzał Ewa, Piechota Amelia, Kopala Zuzanna, Antoszczak Maja, Pawełczyk Patrycja, Chodorowicz Kalina, Zielińska Anna, Kowalska Adrianna, Selerowicz Zuzanna, Jędrzejczyk Wiktoria, Plucińska Maja, Jarkowska Natasza, Adamczyk Martyna, Duraj Julia, Kosmala Amelia, Kowalska Aleksandra, Zaręba Judyta, Maciejewska Katarzyna.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom!!!

{gallery}rs_18_19/gry_zabawy_powiat{/gallery}