W czwartek, 14 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby pi. Tego dnia uczniowie i rodzice mogli przeczytać na gazetce szkolnej wiadomości dotyczące tej, bardzo ważnej, która od zawsze sprawiała matematykom wiele kłopotu. Jest liczbą niewymierną, ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku i trudno ją dokładnie wyznaczyć. O tej trudności mogli się przekonać uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie prowadzonej przez Karolinę z klasy 6a i Wiktorię z klasy 7a. Dziewczyny przygotowały koła, nitki i kalkulatory. Każdy chętny mógł wyznaczyć długość okręgu przy pomocy nitki, otrzymaną długość podzielić przez długość średnicy i zapisać wynik. No cóż nie zawsze były to liczby bliskie 3,14… Ale przecież tym razem najbardziej liczyło się zaangażowanie i chęć odkrywania. Nadal zapraszamy do poznawania ciekawostek związanych z liczbą pi umieszczonych na szkolnej gazetce.

{gallery}rs_18_19/liczba_pi{/gallery}