W piątek po południu, 8 marca 2019r. w naszej szkole gościliśmy uczniów klas pierwszych. Czekali na nich panowie: Kornel Makuszyński i Marian Walentynowicz – twórcy książek o Koziołku Matołku. Przedstawione zostały dzieciom postacie, które poznali bliżej podczas tego spotkania. I tak rozpoczął się „Wesoły wieczór z Koziołkiem Matołkiem” przygotowany przez dzieci z koła bibliotecznego razem z panią Joanną Grzanką i panią bibliotekarką p. Anną Wąsek.
Uczniowie wysłuchali pierwszego polskiego komiksu „120 przygód Koziołka Matołka”, który przeczytali ich starsi koledzy.
W dalszej części wieczoru również nie było nudno. Pojawiła się czarownica, która twierdziła, że jest znacznie sprytniejsza niż dzieci i zaproponowała zabawę „Raz, dwa trzy czarownica patrzy”, składaliśmy spodenki dla koziołka oraz sprawdzaliśmy swoją ogólną wiedzę w „zagadkach z lochu”. Na rozruszanie się uczniowie mieli za zadanie pokonać tor przeszkód. Wykonaliśmy również pracę plastyczną przedstawiającą jedną z przygód. Przeczytaliśmy  fragmenty pozostałych trzech części przygód Koziołka Matołka, tym samym zachęcając do samodzielnego ich przeczytania. Na kolacji pojawiły się przysmaki potrawy z ulubionej przez Koziołka Matołka kapusty, które części pierwszaków bardzo smakowały.
Wszyscy uczestnicy naszego spotkania otrzymali dyplomy „Wielkiego znawcy przygód Koziołka Matołka” przygotowane przez Najwyższą Izbę Poszukiwaczy Ciekawych Książek. Zasłużyli sobie na nie, ponieważ znakomicie rozwiązali przygotowany dla nich test o przygodach naszego bohatera.
Gdy przed godziną 20. przybyli rodzice, nikomu nie chciało się spać. Rozpoczęły się opowiadania i prezentowanie teczki z wykonanymi przez siebie pracami i dyplomem.

{gallery}rs_18_19/koziolek_matolek{/gallery}