W zajęciach pod takim tytułem uczestniczyli uczniowie klas: IVa, IVb, IVc i Vb Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie w piątkowe przedpołudnie 22 marca. Centrum Edukacji Filmowej zaprosiło nas do zduńskowolskiego kina „Ratusz” na ciekawe spotkanie na temat reklamy. Dowiedzieliśmy się dzięki niemu, kto i w jaki sposób przygotowuje reklamy, na czym polega lokowanie produktu, co nazywamy reklamą społeczną. Lekcja w kinie z pewnością sprawi, że będziemy bardziej świadomymi odbiorcami reklam. Drugą część spotkania stanowił seans filmowy pt. „Tajne stowarzyszenie z dzielnicy Supilinn”. Potem trafiliśmy do Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli, niedawno oddanego po rewitalizacji. Piękne alejki, dwa jeziorka, stylowe mosty i altanki bardzo nam się spodobały, ale największy entuzjazm wzbudził plac zabaw. Dla czwartoklasistów był on ogromną atrakcją, a kolejną okazała się wizyta w Skansenie Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach. Pod opieką pana Czesława, emerytowanego kolejarza, który jest jednym z twórców skansenu i przewodnikiem po nim, obejrzeliśmy zabytkowe parowozy, urządzenia związane z historią kolei oraz modele lokomotyw. Mogliśmy nawet wejść do wnętrza parowozu i wysłuchać opowieści o tym, na czym polegała praca ludzi prowadzących ogromny pociąg. Warto odwiedzić to niezwykłe muzeum pod chmurką.

{gallery}rs_18_19/wycieczka_zdunska_wola{/gallery}