Narodowe Czytanie 2019 już za nami. Po raz kolejny udział w akcji wzięli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie. Spośród ośmiu nowel zaproponowanych przez Parę Prezydencką wybraliśmy utwory: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej i „Sachem” Henryka Sienkiewicza. Lektura wspomnianych tekstów dla uczniów klas III – VIII była okazją do poznania ważnych dla Polaków dzieł, ale też do zaznajomienia się z życiem i twórczością autorów oraz z realiami życia na ziemiach polskich i w Ameryce Północnej w XIX wieku. Czytanie urozmaicone bowiem zostało prezentacją multimedialną i ciekawostkami przekazanymi przez panie: Joannę Grzankę, Małgorzatę Puchałę i Annę Wąsek.

{gallery}rs_18_19/narodowe_czytanie{/gallery}