Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie i bez wynagrodzenia pracuje na rzecz innych – niesie pomoc, okazuje troskę potrzebującym, poświęca swój wolny czas… Wielu z nas ma taką potrzebę. A okazji do czynienia dobra nie brakuje. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zelowie nietrudno dostrzec takich, którzy chętnie angażują się w wolontariackie przedsięwzięcia, np. po raz kolejny w ogólnopolską akcję charytatywną „Prezent pod choinkę”. Uczestnicy akcji przygotowali upominki – zabawki, artykuły szkolne, książeczki, odzież, artykuły higieniczne… Trafią one do dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii oraz do dzieci uchodźców. Warto wiedzieć, że od początku trwania akcji prezenty z Polski dotarły do ponad 80 000 dzieci. Mamy w tym swój udział.

Uczniowie naszej szkoły wsparli też jesienną zbiórkę karmy dla Fundacji Kocia Klitka z Bełchatowa. Nie po raz pierwszy podopieczni Kociej Klitki otrzymali dzięki wolontariuszom spory zapas przysmaków, które pozwolą im przetrwać najbliższe tygodnie.

Przed wolontariuszami z SP 2 w Zelowie kolejne przedsięwzięcie – Góra Grosza. To już XX edycja akcji, której celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną – w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Będziemy zbierać drobne monety w myśl zasady:

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

{gallery}rs_19_20/wolontariat{/gallery}