Większości z nas znane są konkursy organizowane przez sieć sklepów Biedronka. W tym roku szkolnym po raz pierwszy do Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” przystąpili uczniowie klasy IIIa. Pod czujnym okiem pedagoga szkolnego p. Patrycji Gębarowskiej z zapałem przystąpili do realizacji zadań konkursowych. Udział w konkursie rozpoczęli od indywidualnego, systematycznego czytania. Każde dziesięciominutowe czytanie potwierdzane było podpisem rodzica i kolorową naklejką w „Dzienniczku postępów czytania”. W ramach konkursu zostało zorganizowane również klasowe głośne czytanie. Uczniowie czytali fragmenty książki pt. „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Z surowców wtórnych powstało także drzewko dla Słodziaków. Każdą z postaci zamieszkałej na drzewie uczniowie wykonali samodzielnie. Słodziaki podsunęły dzieciom pomysły na różne scenki z ich udziałem. I takim to sposobem powstały piękne prace plastyczne przedstawiające kolorowy świat Słodziaków widziany oczami uczniów klasy III a. Wspaniale było wraz z „Gangiem Słodziaków” doświadczyć magii czytania.
Wszystkie prace konkursowe znajdują się w świetlicy szkolnej, zapraszamy do ich obejrzenia.

{gallery}rs_19_20/biedronka{/gallery}