20 listopada odbył się w Szkole Podstawowej w Wygiełzowie XI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej.
Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych.
Wiktoria Pospiszył z klasy Ia, reprezentowała naszą szkołę w kategorii klas 0 – I. Zaśpiewała ona piosenkę pt. „Przybyli ułani” i uplasowała się na drugim miejscu. W kategorii klas II – III wystąpił uczeń klasy IIb – Błażej Grzegorczyk, który pięknym wykonaniem piosenki „Serce w plecaku” zdobył pierwsze miejsce.
W kategorii klas IV – VI zachwyciła publiczność i zajęła pierwsze miejsce, uczennica klasy Vc – Julia Urbaniak. Julia zaśpiewała pieśń M. Grechuty pt. „Ojczyzna”. W najstarszej kategorii wiekowej – klasy VII – VIII, na drugim miejscu uplasowała się uczennica klasy VIIIa – Natalia Góralewska, która wykonała wzruszającą pieśń pt. „Ostatni list”.

{gallery}rs_19_20/piesn_patriotyczna{/gallery}