W tym roku uczniowie klas piątych przygotowali zabawy andrzejkowe dla osób starszych i niesamodzielnych z terenu naszej gminy. Przed południem, w piątek, 29 listopada uczniowie klasy 5c odwiedzili Dom Samopomocy Społecznej w Walewicach. Tam zaprezentowali zabawy związane z tradycjami andrzejkowymi: lanie wosku, przepowiednie ze skórki jabłka, magiczne szkatułki, serca itp. Swoją obecnością wywołali wiele uśmiechów na twarzach przebywających tam osób. Po zakończeniu zabaw zostali podjęci poczęstunkiem oraz mieli możliwość zwiedzenia ośrodka. Podziwiali znakomicie zaopatrzone sale rehabilitacyjne oraz pracownie w których powstają piękne dzieła rękodzielnicze: kartki, obrazki, lalki itp.

{gallery}rs_19_20/andrzejki_spon{/gallery}