Dzień 6 stycznia 2020 roku mieszkańcy Zelowa zapamiętają na długo za sprawą barwnego korowodu, który przemaszerował ulicami miasta. Pierwszy Zelowski „Orszak Trzech Króli” – bo o nim mowa – z pewnością stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń lokalnych stycznia, zgromadził bowiem licznych przedstawicieli różnych środowisk i wielu zelowian. Wśród nich znaleźli się też reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zelowie. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym Matki Boskiej Częstochowskiej uczniowie SP nr 2 na schodach świątyni zaprezentowali scenę „Zwiastowania”. Inscenizacja doskonale wpisała się w nastrój Święta Trzech Króli i stała się hasłem do sformułowania orszaku. W trakcie jego przemarszu ulicami naszego miasta do szopki na parkingu przy kościele można było obejrzeć różne sceny nawiązujące do hasła przewodniego tegorocznych obchodów. Najwięcej emocji wzbudził jednak pokaz walki „dobra ze złem”. Anioł i diabły na szczudłach przyciągały wzrok nie tylko najmłodszych uczestników uroczystości. Zakończenie pochodu przy pięknej szopce, gdzie pasterze Trzej Królowie złożyli dary Dzieciątku, dostarczyło wszystkim niezapomnianych przeżyć. Uczniowie naszej szkoły przydzieleni do orszaku króla Kacpra – podobnie jak wielu mieszkańców miasta – skorzystali z zaproszenia na herbatę i ciasteczka, kończąc w ten sposób wspólne kolędowanie.

{gallery}rs_19_20/3_kroli{/gallery}