Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie wzięli udział, jak co roku w gminnym konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniowa. Wykonane prace zostały ocenione w etapie szkolnym 17 grudnia 2019r. w kategoriach kl. I – III brało udział 15 uczestników i 17 z kl. IV –VIII. Prace były wykonane różną techniką z dowolnych materiałów np. drewno, papier, masa solna, modelina, gips czy makaron, zapałki czy piernik.
Organizatorem konkursu jest ZSO w Zelowie. Konkurs przebiega pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Zelów pana Tomasza Jachymka i ks. proboszcza parafii rzymsko – katolickiej J. Ambroszczyka. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja szopki jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.
W etapie szkolnym Komisja konkursowa wybrała trzynaście szopek, które przeszły do gminnego etapu. Prace naszych uczniów można było zobaczyć na wystawie w świetlicy szkoły w dniach 17– 19 grudnia 2019r.

W dniu 12.01.2020r. po Mszy świętej o godz. 12.00 zostały ogłoszone wyniki gminnego konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. W konkursie tym wzięło udział 13 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie. Wykonane prace zostały ocenione w etapie gminnym w kategoriach kl. I – III i kl. IV –VIII.
Organizatorzy konkursu wręczyli laureatom nagrody.

Oto wyniki uczniów SP nr 2.

W kategorii wiekowej kl. I- III: I miejsce ex aequo zajęły prace Leona Plucińskiego (kl. Ia) i Kacpra Uzarczyka (kl.IIa) oraz III miejsce Remek Bąk (kl.Ib).

W kategorii kl. IV- VIII: Bartosz Dreczko (kl. VIIb) zdobył I miejsce, II miejsce Eryk Matys (kl.Vb), a Maja Plucińska (kl.Vc) i Julka Urbaniak (kl.Vc) ex aequo zajęły III miejsce.

Wyróżnienia i dyplomy otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły: Błażej Grzegorczyk (kl.II b), Szymon Dobroszek (kl. III a), Nikola Marczak (kl.V a), Eryk Kozak (kl.VI a), Martyna Doliwka (kl. VIII a).
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

{gallery}rs_19_20/szopka_2{/gallery}