BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE – pod takim hasłem w dniach 7 i 8 stycznia odbywały się w naszej szkole spotkania profilaktyczno-edukacyjne z asp. Łukaszem Lubą.
Głównym tematem zajęć było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Pan policjant przypomniał o zagrożeniach i poinformował dzieci jak ich unikać oraz o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zmniejszają ryzyko wypadków. Omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Funkcjonariusz udzielił wskazówek dotyczących prawidłowego alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia. Przypomniał zasady właściwego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.
Spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Prowadzący nawiązał świetny kontakt z dziećmi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

{gallery}rs_19_20/bezpieczne_ferie{/gallery}